Misafir Blog Yazarı

Murat Yaman | 01:21 |

Merhaba sevgili okurlar,

Eğer sizde aktif olarak kendi blogunuzda veya başka mecralarda yazıyor ya da yazmayı seviyor ancak başlamak için bir yer arıyorsanız veya yazmaya verdiğiniz molayı bitirip devam etmek istiyorsanız, sizleri blogumda misafir yazar olarak ağırlamaktan büyük mutluluk duyarım.

Misafir Blog Yazarı

Neden yazımı kendi blogumda değil de başka bir blogda yayınlamak isteyeyim?

Bu tercihi; blog kardeşliği, blog dayanışması ya da blog ağı olarak isimlendirebilirsiniz. Katkıda bulunduğunuz blogların internet üzerindeki okuyucu kitlesini ve arama motorlarındaki sıralamasını, kendinizi ve blogunuzu daha fazla okuyucuya ulaştırmak için bir fırsat olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca diğer bloglara yazar olarak sağladığınız katkı sizin blogunuza artan bir trafik ve tanınmışlık olarak geri dönecektir.

blog dayanışması

Hangi konularda yazabilirim?

myaman.blogspot.com.tr kişisel bir blogdur. Bu nedenle biraz klişe olacak ama "toplumun gündeminde olan, ahlaki ve hukuki normlara ters düşmeyen, hayata dair her konu" benim ilgi ve paylaşım alanıma girer. Ancak yazınızın devre tasarımı, teknolojik gelişmeler, edebiyat ve sinema eserleri ya da blogger eklentileri ile ilgili olması, blogumun mevcut okuyucularına hitap etmesi açısından bir artı olarak değerlendirilebilir.

bloguma ne yazsam

Yazıyı hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ve özgün bir içeriğe sahip yazınızı gönderiniz.
  • Yazınızın ilk paragrafı "Yazar Hakkında" bölümü olmalıdır. 30-40 kelimeden daha uzun olmamak kaydı ile yazar adı, blog adresi ve blogunuzun kısa bir tanıtım bilgisini ekleyebilir, 125x125 px boyutunda bir görsel kullanabilirsiniz.
  • Yayınlanan yazının tüm sorumluluğu size ait olduğu için yazı içerisinde kullanacağınız resim, tablo, veri ve diğer bilgilerin doğruluğunu ve / veya herhangi bir yayın hakkına sahip olup olmadığını lütfen yayın aşamasından önce kontrol ediniz!
  • Yazınız içerisinde 1 adet blogunuza ve 1 adet sosyal profillerinizden birine olacak şekilde en fazla 2 bağlantı kullananınız.
  • Yazınız içerisinde herhangi bir reklam ve affiliate programının bağlantısını kullanmayınız.
  • En az 1 görsel ile anlatımınızı güçlendiriniz.
  • Türkçe gramer ve yazım kurallarına dikkat ediniz.
  • murat-yaman.com'da yayınlanan yazınızı başka bir blogda yayınlamayınız.

blog yazı kuralları

Yazımı nasıl ulaştırabilirim?

İlgilenen arkadaşlar, hazırladıkları yazıyı txt bir metin dosyası içerisinde, 125x125 px boyutlarında jpg bir tanıtım görseli ile beraber murat[at]murat-yaman.com adresine e-posta ile gönderebilirler. Kısa bir incelemeden sonra size olumlu ya da olumsuz mutlaka geri bildirimde bulunulacaktır.

ilk blogger

Kabul edilen yazılar yoğunluğa bağlı olarak, başvuruyu takip eden ilk Perşembe günü yayına alınacak ve yayın hayatı devam ettiği sürece blogda yer alacaktır. Gönderdiğiniz tanıtım görselini sidebarda yer alan reklam biriminde bir hafta boyunca yayınlayarak blogunuza destek olmaya çalışacağım. Son olarak, okuyuculardan gelecek olan yorumların karşılıksız bırakılmamasına özen göstermenizi rica ediyorum.

Gösterdiğiniz ilgi ve destek için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla, Murat Yaman